Karty charakterystyki

Substancje chemiczne i mieszaniny niebezpieczne

Profesjonalne przygotowanie i oznakowanie. Substancje chemiczne i mieszaniny niebezpieczne wymagają starannego przygotowania oraz profesjonalnego oznakowania, aby zapewnić jakość i bezpieczeństwo. Firma Feed REACH Consulting posiada wszelkie uprawnienia do tworzenia kart charakterystyki substancji niebezpiecznych (MSDS/SDS), co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania substancji oraz porządek w dokumentacji. Tworzeniem tych kart zajmuje się zespół specjalistów, którzy codziennie pracują w tej dziedzinie, posiadając wysokie kwalifikacje i doświadczenie. Powierzając naszej firmie to zadanie, możesz być pewien, że karty charakterystyki środków chemicznych będą wykonane prawidłowo.

Substancje chemiczne – oznakowanie

Feed REACH Consulting dokłada wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania naszych klientów. Karta charakterystyki preparatu niebezpiecznego to szczególny dokument wymagający zarówno znajomości ważnych kwestii, jak i dużej rzetelności. Nasze podejście opiera się na najwyższych standardach jakościowych, co oznacza, że każda karta charakterystyki substancji niebezpiecznych jest tworzona z najwyższą skrupulatnością. Stale dążymy do zgodności naszych działań z aktualnymi przepisami prawa i istniejącymi restrykcjami, takimi jak nowe Rozporządzenie Komisji (UE) dotyczące karty charakterystyki bezpieczeństwa produktu ADR, obowiązujące od 1 stycznia 2021 r.

Jesteśmy świadomi, jak ważne jest prawidłowe oznakowanie substancji chemicznych oraz stworzenie adekwatnej karty charakterystyki preparatu niebezpiecznego, produktu chemicznego, leczniczego czy spożywczego. Nasze podstawowe cechy to profesjonalizm, bogate doświadczenie i odpowiedzialne podejście do każdego zadania. Wszystkie karty charakterystyki substancji chemicznych niebezpiecznych wykonujemy zgodnie z aktualnymi przepisami.

Karta charakterystyki substancji niebezpiecznej – jak ją przygotowujemy?

Dobrze przygotowana karta charakterystyki substancji szkodliwych musi spełniać normy REACH i CLP, zawierając niezbędne informacje o ryzyku stosowania substancji oraz odpowiednie oznakowanie, zgodne z wymogami prawa. Tylko tak przygotowane karty charakterystyki materiałów niebezpiecznych mogą spełniać swoje przeznaczenie.

Karty MSDS/SDS produktu muszą zawierać:

  • Szczegółową klasyfikację właściwości substancji niebezpiecznych oraz mieszanin, których zastosowanie wiąże się z zagrożeniem.
  • Analizę rodzajów powyższych substancji.
  • Odpowiednie oznakowanie preparatu zgodne z wytycznymi, nadawane na podstawie jego właściwości.
  • Zasady postępowania podczas kontaktu z substancją oraz informacje o bezpieczeństwie stosowania produktu.

Rzetelne i profesjonalne sporządzanie kart charakterystyki środków chemicznych, odpadów, materiałów i preparatów niebezpiecznych pozwala na trafną identyfikację zagrożeń oraz szybką i prawidłową reakcję w przypadku awarii lub wycieku niebezpiecznej substancji chemicznej.

Karty charakterystyki

Karta charakterystyki preparatów niebezpiecznych – aktualne rozporządzenie

Karta charakterystyki produktu chemicznego musi być zgodna z aktualnym rozporządzeniem. Od 1 czerwca 2015 roku, wszystkie karty charakterystyki bezpieczeństwa muszą zawierać obowiązkowy opis klasyfikacji i odpowiednie oznakowanie. Wygląd karty charakterystyki środków chemicznych musi spełniać wymagania rozporządzenia nr 1272/2008 (CLP), dotyczącego klasyfikacji, oznakowania i pakowania mieszanin oraz substancji niebezpiecznych.

Rzetelna karta charakterystyki wyrobu

Nasze karty charakterystyki towarów mogą ulec przeklasyfikowaniu zgodnie z wymaganiami rozporządzenia CLP. Proces ten obejmuje:

  • Nowe zakresy stężeń
  • Nowe kategorie zagrożenia

Zmiany w kartach charakterystyki obowiązujące od 2023 roku

Od 1 stycznia 2023 roku obowiązują nowe wymagania dotyczące kart charakterystyki substancji niebezpiecznych. Rozporządzenie Komisji UE wprowadziło istotne zmiany do załącznika II REACH, które muszą zostać wdrożone przez firmy. Najważniejsze modyfikacje dotyczą:

  • Sekcji 9: Dodanie charakterystyki cząsteczek dla substancji stałych.
  • Podsekcji 11.2: Informacje o szkodliwych skutkach dla zdrowia związanych z zakłóceniem funkcjonowania układu hormonalnego.
  • Podsekcji 12.6 i 12.7: Informacje dotyczące negatywnego wpływu zakłóceń na środowisko.

Dodatkowe informacje w kartach charakterystyki

Sekcje 14.1 oraz 14.7 kart charakterystyki niebezpiecznych produktów przewidują dodatkowe informacje o bezpieczeństwie i ochronie środowiska, uwzględniając wymagania pracowników zajmujących się transportem niebezpiecznych towarów, zarówno na morzu, jak i na wodach śródlądowych, zgodnie z przepisami IMO. Uwzględniono również dostosowanie kart charakterystyki do przepisów załącznika VIII do rozporządzenia CLP. Wskazówki dotyczące informacji, które trzeba podać podczas tworzenia kart charakterystyki substancji i mieszanin niebezpiecznych, można znaleźć w załączniku VI rozporządzenia CLP.

Dlaczego warto zaufać naszym usługom etykietowania?

Nasza oferta

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy, że opracowane przez nas karty charakterystyki produktów spożywczych oraz substancji chemicznych spełnią wszystkie wymagania w najlepszym stosunku jakości do ceny. Dzięki naszemu doświadczeniu i profesjonalizmowi, zapewniamy pełną zgodność z przepisami oraz najwyższą jakość świadczonych usług.

Skontaktuj się z nami

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w zakresie klasyfikacji i etykietowania pasz zgodnie z prawem paszowym i rozporządzeniami REACH oraz CLP, zapraszamy do kontaktu. Nasze usługi pomogą w dostosowaniu produktów do obowiązujących przepisów, zapewniając pełną zgodność i bezpieczeństwo.

Kontakt

Feed Reach Consulting

Wsparcie w zakresie zgodności z przepisami ADR, REACH, CLP.
Twój partner w bezpiecznym zarządzaniu chemikaliami.

Małgorzata Krenke
CEO

×

Witaj, 

Co mogę dla Ciebie zrobić? 

× WhatsApp