Nasze usługi

Tworzenie kart charakterystyki

Karty charakterystyk substancji niebezpiecznych

Aktualizacja kart charakterystyki

Czytaj więcej o karcie charakterystyki

Karta charakterystyki produktu - kiedy trzeba ją mieć?

Tłumaczenie kart charakterystyki

Karta charakterystyki a karta techniczna produktu

Karta charakterystyki substancji chemicznej UE vs kraje NAFTA

Substancje chemiczne i mieszaniny niebezpieczne wymagają starannego przygotowania oraz profesjonalnego oznakowania dla celów jakościowych i zachowania bezpieczeństwa. Firma Feed REACH Consulting posiada wszelkie uprawnienia do przygotowywania karty charakterystyki substancji niebezpiecznych, dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo użytkowania substancji oraz porządek w dokumentacji. Tworzenie kart charakterystyki jest zadaniem grupy specjalistów, którzy na co dzień zajmują się takimi zadaniami, mając wysokie pojęcie w tej dziedzinie. Powierzając naszej firmie to zadanie można mieć pewność, że wszystkie karty charakterystyki środków chemicznych będą wykonane prawidłowo.

Substancje chemiczne – oznakowanie

Feed REACH Consulting dokłada wszelkich starań, aby spełnić wszystkie oczekiwania naszych klientów. Karta charakterystyki preparatu niebezpiecznego jest szczególnym dokumentem, który wymaga nie tylko znajomości ważnych kwestii, ale również dużego skupienia oraz rzetelności. Sprostanie wymaganiom jakościowym stoi u nas na pierwszym miejscu, z czego wynika, że każda karta charakterystyki substancji niebezpiecznych wykonywana jest z najwyższą skrupulatnością. W szczególności dążymy do tego, by wszelkie formalności zgadzały się z aktualnymi przepisami prawa i istniejącymi restrykcjami. Dokładnie zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest oznakowanie substancji chemicznych, co związane jest stricte z kwestiami bezpieczeństwa. Podstawowymi cechami naszej firmy są: profesjonalizm, wysokie doświadczenie oraz odpowiedzialne podejście do każdego zadania. Wszystkie karty charakterystyki substancji chemicznych wykonujemy tylko i wyłącznie zgodnie z aktualnymi przepisami.

Karta charakterystyki substancji niebezpiecznej – jak ją przygotowujemy?

Dobrze przygotowana karta charakterystyki substancji szkodliwych jest ściśle określona w normach REACH i CLP. Musi posiadać niezbędne informacje o ryzyku stosowania substancji oraz odpowiednie oznakowanie, zgodnie z wymogami prawa. Tylko tak przygotowane karty charakterystyki materiałów niebezpiecznych będą mogły spełniać swoje przeznaczenie zgodnie z prawdą. Ponadto karty SDS muszą posiadać takie informacje, jak:
– informacje o szczegółowej klasyfikacji właściwości substancji niebezpiecznych oraz mieszanin, których zastosowanie wiąże się z zagrożeniem,
– analiza rodzajów powyższych substancji,
– odpowiednie oznakowanie preparatu zgodne z wytycznymi, które nadawane jest na podstawie jego właściwości,
– karta bezpieczeństwa produktu musi zawierać także zasady postępowania podczas kontaktu z substancją, a także bezpieczeństwo stosowania produktu.

Dane kontaktowe

Feed REACH Consulting
Małgorzata Krenke
Doradca ds ADR/No 1566/2017
ul. Karłowicza 6
99-300 Kutno
REGON: 362821529
NIP: 775-153-41-31

Formularz kontaktowy